Mūsdienās arvien vairāk cilvēku izvēlas eglīti nevis atrast pašiem, bet to iegādāties pie tirgotājiem. Tomēr līdz ar to zūd viena no Ziemassvētku burvīgākajām sajūtām – kopā ar ģimeni doties savas Ziemassvētku eglītes meklējumos Latvijas skaistajos mežos.
Vēl tagad atceros no bērnības to brīnišķīgo sajūtu, kā kopā ar tēti devāmies eglītes meklējumos, un es TĀ centos izlēkāt līdzi tēva lielajiem soļiem sniegā. Neliedziet šo piedzīvojumu arī saviem bērniem.
Protams, tas nenozīmē, ka varat savu sapņu eglīti nocirst kur vien pagadās – provātīpašnieku mežos tas ir aizliegts (ja vien savu atļauju jums nav devis īpašnieks)! Tomēr liela daļa mežu Latvijā pieder valstij jeb pareizāk – valsts kapitālsabiedrībai Latvijas valsts meži. Izrādās, ka likums ļauj katram valsts iedzīvotājam svētkos nocirst vienu eglīti valsts mežā. Un valsts mežus var atrast pēc digitālās kartes un zīmēm (par šo vairāk otrajā lapā)! Tomēr ir noteikumi, kurus jāievēro un kurus aprakstām raksta otrajā lapā!
Dalies ar so rakstu un pamudini arī savus draugus eglīti atrast pašam! Un galvenais – IEVĒROJIET noteikumus un nenodariet kaitējumu dabai!
Šķir otru lapu, lai iepazītos ar noteikumiem un Latvijas valsts mežu sagatavoto informāciju!
Tevi noteikti interesēs
- Ziemas pēdējais cirtiens: sinoptiķi brīdina par mānīgu pavasari, kas liks paciesties krietni ilgāk
- Aleksejs ne tikai spēja izvilkt Sarmīti no visām problēmām, bet arī uzdāvināja viņai milzīgu likteņa dāvanu (15.daļa FINĀLS)
- “Latvijas valsts ceļi” skaidro, kāpēc kaisīšana tuvākajās dienās vairs ceļiem nepalīdzēs – ko autovadītājiem ir svarīgi ņemt vērā
- Es 35 gadus rīkoju ģimenes sanākšanu netālu no Cēsim, bet ta vienā dienā izlēmu to izbeigt – rezultāts ir laba mācība
- “Braucu pa Liepājas šoseju, apturēja likumsargi un lika noplēst uzlīmi, kaut TA izgāju” – skaidroju kā tas beidzās
- Beigas neveiklajam klusumam: “WhatsApp” beidzot ieviesis funkciju, kuru arī latvieši gaidījuši gadiem ilgi






